Haber

Gana’dan depremzedeler için çalışan David: “Yakın arkadaşım moloz altındaymış gibi hissettim”

Kocaeli’de yaşayan bazı Ganalı depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasında getirilen malzemeleri paketleyerek çalışmalara destek veriyor. Ganalı David Effah, “Enkaz altında kalan insanları görünce çok üzüldüm. Yakın arkadaşım enkaz altında kalmış gibi hissettim. Yardıma geldim” dedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş, Pazarcık ve Elbistan olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Kocaeli’de başlatılan yardım seferberliği devam ediyor. Depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan kampanyaya 7’den 70’e herkes katılıyor. Kocaeli’de yaşayan bazı Ganalı’lar da Ayni Yardım Kabul Merkezi’nde yardım malzemelerini paketliyor.

Depremzedeler için var gücüyle çalıştığını söyleyen Ganalı David Effah, “Çok üzücü bir durum. Enkazın altında kalan insanları görünce çok üzüldüm. Kendimi yerin altında gibi hissettim. moloz yakın arkadaşım yardıma geldim eşyalarımı toplayıp araca yüklüyorum molozların altında ganalılar çok merak ediyor ‘nasılsın’ “Türkler çok yardımsever, herkes yardım etmeye çalışıyor. Kardeşlik budur” dedi. – KOCAELİ

gaziosmanpasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu