Haber

Bir Kamyon Kasasında 4 Aileyle Yaşayan Adıyamanlı Depremzedeler: “Çadır Gelmedi Buradaki Odunları Vermediler Gölbaşı’ndan Kendimiz Aldık”

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde afetzedeleri ziyaret etti. Balkar ilçesinde 4 aile ile tırda kaldıklarını belirten depremzede, “Çadır gelmedi, odun gelmedi, gidip Gölbaşı’ndan aldık. Kalıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremin 16. gününde CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler ile Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde depremzedeleri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Balkar beldesinde kamyonete sığınmak zorunda kalan depremzedeleri ziyaret eden Purçu, “Depremin 16. gününde vatandaşlarımız hala mağdur. Çadır yok. Mahallede 360’a yakın hane var. Balkar kasabası.”

“ÇADIR GELMEDİ, BURAYA ODAN VERMEDİLER, GÖLBAŞI’NDAN KENDİMİZ GETİRDİK”

Kamyonda hayatta kalmaya çalışan depremzedeler, burada 4 ailenin bir arada kaldığını söyledi. Kamyona yaptıkları soba ile ısınmaya çalıştıklarını belirten depremzede, “Çadır gelmedi odun aldık, gidip Gölbaşı’nda aldık. Burada vermediler, veriyorlar. sahiplerine, herkese, erzak, erzak, görünen her şey.Çıkın bakın burada 4 aile kalıyor.” dedi.

Purçu da, “Görüşmelerimiz olacak, ilçe başkanımız, muhtarımız burada. Beraber gideceğiz, gereğini yapacağız, sorununuzu çözeceğiz.”

Purçu ve Kaya, daha sonra yıkılan Tecirli Köyü Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Yarıklara ve fay hatlarına dikkat çeken Yıldırım Kaya; Purçu ayrıca şunları kaydetti:

“BİNA FAY SINIRLARI DİKKATE ALINMADAN İNŞA EDİLMİŞTİR”

“Burası Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulu olarak kullanılmış. Milli Eğitim Bakanlığı daha sonra burayı Köy Yaşam Merkezi’ne çevirmiş. Fay hattının hemen içinden geçiyor, fay hattının tam ortasında olduğu için fay hattının tam ortasında. Bu da binanın fay hatları dikkate alınmadan inşa edildiği anlamına geliyor.”

almusajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu