Haber

Global Esports Oyunları’nın heyecanı İstanbul’da yaşanacak

Dünyanın en düzgün e spor oyuncularının yer alacağı Küresel Esports Oyunları, 15-17 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek.

Spor İstanbul, Türkiye Espor Federasyonu ve Küresel Espor Federasyonu iş birliğiyle gerçekleşecek tertip 15-17 Aralık’ta Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de yapılacak.

Global Espor Federasyonunun en büyük aktifliği olan tertibe 60 ülkeden 300’ün üzerinde spor oyuncusunun katılması bekleniyor.

Global Esports Oyunları’nda Dota 2, PUBG Mobile, eFotball 2023 ve Street Fighter v Champion Edition oyunları yer alacak.

Organizasyonun basın toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Vekili Selçuk Sarıyar, oyun dalının 2022 yılında yüzde 29 büyüdüğüne işaret ederek, “İstanbul’un oyun dünyasının lider merkezi olmasını istiyoruz. Bu organizasyonun ikincisine ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” diyerek kanılarını aktardı.

Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur da tüm dünyada süratle büyüyen oyun bölümünde büyük bir aktiflik yapmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirtti.

Türkiye Espor Federasyonu Lideri Alper Afşin Özdemir ise “2. Global Esports Oyunları’na Türkiye’de ev sahipliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Yıllardır ülkemizde esporu geliştirmek için çok çalışıyoruz. Avrupa ve Asya’nın kesiştiği noktada gerçekleşecek olan ikonik Global Esports Oyunları için geri sayım başladı.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu